Napisz do nas
23cafc430c88b8b93e2b521783ab7151

Firma Casalgrande Padana została założona w 1960 roku.

Jest jedną z pierwszych włoskich fabryk i obecnie największych, która wyspecjalizowała się w produkcji gresu. Ponad pięćdziesiąt lat zdobywania doświadczenia w branży doprowadziły firmę Casalgrande Padana do niezwykłego rozwoju, a co za tym idzie, do uzyskania tytułu światowego lidera wśród marek ceramicznych. Fabryka dziennie produkuje 35 tysięcy metrów kwadratowych gresów, które są dostarczane na inwestycje na całym świecie, czyniąc ją niezwykle istotnym graczem na rynku ceramiki. 

Na obszarze 700 000 m2, w samym sercu zagłębia ceramiki Sassuolo, znajduje się 6 wyspecjalizowanych linii produkcyjnych Casalgrande Padana. Zarówno do obsługi maszyn jak i części biurowej zatrudnionych jest łącznie ok. 600 osób. Warto podkreślić, że fabryka jest silnie zautomatyzowana na każdym etapie produkcji płytek,

Cztery dekady stałego wzrostu w sprzedaży oraz produkcji są namacalnym dowodem na umiejętności fabryki Casalgrande Padana w reagowaniu na zmiany rynkowe i trendy. Wyjątkowa innowacyjność oraz jakość płytek pozwala na stosowanie ich jako pokrycie ścian i podłóg w budynkach mieszkalnych, usługowych jak również przemysłowych. Dzięki istnieniu wyodrębnionego działu Padana Engineering, fabryka Casalgrande Padana oferuje najwyższej jakości usługi doradcze. 

Od 1990 roku firma aktywnie wspiera architektów poprzez organizację międzynarodowego konkursu Grand Prix, którego celem jest nagradzanie projektów architektonicznych, wykorzystujących w pełni potencjał marki. Obecnie jest to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w dziedzinie architektury ceramicznej. Kultura produkcji i kultura projektowania, równowaga pomiędzy wzrostem gospodarczym a innowacjami technologicznymi, przy jednoczesnym poszanowaniu zasobów naturalnych, stanowią podstawowe obszary, które przez ostatnie 50 lat i z pewnością będą charakterystycznymi cechami strategii rozwoju marki Casalgrande Padana. Ta długofalowa strategia pozwala firmie nie tylko utrzymać swoją pozycję lidera, ale również dynamicznie rozwijać się w zmieniającym się otoczeniu biznesowym.

Casalgrande Padana

Casalgrande Padana